Metoda byla vyvinuta prof. dr. Georgi Lozanovem a prof. dr. Gatevou a pro své vynikající výsledky doporučena nezávislou komisí expertů UNESCO.

Ohlasy absolventů

Odpovědi absolventů JŠ Multilingua ve zpětné vazbě na konci sugestopedického kurzu:

Metoda výuky je dle mého názoru ve srovnání s tradiční výukou:

výrazně lepší:   86%          lepší:   13%          stejně dobrá:   1%          horší:   0%

 

Metoda výuky je nad očekávání efektivní a i příjemná. Výuku lze považovat za aktivní duševní odpočinek. Osobně jsem mimořádně spokojen.
Ing. Ludvík Šlancar, CSc., ředitel společnosti VINNÉ SKLEPY ROZTOKY s. r. o.

Nenacházím nic jiného než slova chvály. Výborná organizace, vysoká úroveň výuky, skvěle zvolené a zpracované studijní materiály, řada podnětů k dalšímu studiu. Kurz byl pro mě velkým přínosem.
Mgr. Jana Boháčová, zdravotní sestra

Kurz dodává sebevědomí. Výborné vedení. Díky moc.
doc. Ing. Iveta Vozňáková, Ph.D., VŠB-TU Ostrava

Nikdy jsem se s lepší výukou AJ nesetkala. Mám s čím porovnávat, neboť jsem navštívila minimálně 5 dalších kurzů. Nejúžasnější je tvorba podnětů a situací, které nás nutí si zapamatovat celé fráze a celkově profesionální přístup.
Marcela Kubátová, ředitelka marketingu, MELITRADE a. s. ( značka LINTEO)

Jsem maximálně spokojena s formou výuky, s vysokými kvalitami kantora, trpělivostí a vstřícností. Perfektní je výuka formou hry a opakování. V té na sebe navazují fráze, gramatika, slovíčka.
Lenka Ceralová, asistentka generálního ředitele, United Energy a. s., Most

Kurzu obdobného typu jsem se zúčastnil poprvé. Vzhledem ke zkušenostem, které mám se studiem jazyků (nejsou mou parketou), jsem byl velice mile překvapen. Netušil jsem, že za týden se dá zvládnout tolik látky. Způsob studia a kvalita naší lektorky je fantastická. Děkuji.
Tomáš Frank, Počítačová společnost s. r. o.

Tato metoda je ideální pro odfiltrování rušivých problémů běžného života (soukromých i pracovních), které jsou často překážkou soustředění. Výuka je nenásilná, ale přesto velmi intenzivní. Je to velmi dobrá alternativa k pobytu v zahraničí. Ideální pro lidi, kteří „stále nemají čas“. Jsem velmi spokojen a budu pokračovat v dalších kurzech.
Ing. Miloš Surový, DAETWYLER RUBBER CZ s. r. o.

Velká spokojenost!
RNDr. Petr Coka, prokurista

Úroveň kurzu považuji za vynikající. Metody výuky jsou nesporně nejefektivnějším přístupem k osvojení si cizího jazyka, se kterým jsem se setkal. Vysoká je i profesionalita lektorského vedení a stejně si cením i osobní přístup lektorky ke kurzu a ke všem účastníkům.
Ing. Bohumil Janyš, ředitel Výzkumného ústavu odborného školství

Průběh kurzu se mi velice líbil, byl jsem překvapen, jak příjemnou metodou vyučování probíhalo. Sám navštěvuji běžné kurzy angličtiny, ale s výukou sugestopedickou metodou se to nedá vůbec srovnávat. Byl jsem opravdu spokojen a těším se na další kurz.
Jan Zvěřina – účetní, Finanční úřad Roudnice nad Labem

Způsob vedení „sugestopedického“ kurzu je pro nezasvěceného zvláštní. Teprve v jeho průběhu se nachází jeho smysl a účel. Úroveň a vedení kurzu oproti doposud poznanému způsobu výuky cizích jazyků je velmi dobrý.
Ing. Oldřich Lošťák – obchodní ředitel, Mostecká uhelná společnost, a.s.

Byla jsem mile překvapena nenásilným, tvůrčím průběhem celého kurzu a velice trpělivým přístupem lektorky. Přestože výuka trvala prakticky celý den, vůbec jsem se necítila unavená, ale naopak – bylo mi velice příjemně. Děkuji.
Jaroslava Rácová, NÁBYTEK SERVIS, a. s.

Kurz byl veden profesionálním způsobem, s individuálním přístupem k jednotlivým účastníkům. Jsem velmi spokojena a těším se na pokračování.
PhDr. Zdeňka Tichá, Ústav pro jazyk český AV ČR

Kurz měl velmi dobrou úroveň, obdivovala jsem nejen precizní připravenost, ale i trpělivost a soustředěnost lektorky. Všem tyto kurzy vřele doporučuji, zdá se mi, že jsem ve svých znalostech velmi pokročila, získala na sebedůvěře a v každém případě hodlám pokračovat navazujícím kurzem.
Ing. Ivana Urešová, MBA, ekonomický náměstek nemocnice

Výuka byla tradičně na vysoké úrovni. Na metodě hodnotím kladně pestrost, střídání aktivit, formu kolektivních her i individuální práce. Velmi zajímavá je i část pasivního a aktivního koncertu.
Bohumír Faltejsek, vedoucí prodeje, OEZ s. r. o.

Z kurzu jsem si odvezla nejen zlepšení angličtiny, ale i nadšení z používaných metod.
Mgr. Daniela Tykačová, ředitelka školy

Kurz měl vysokou úroveň, byl výborně připravený. Skvělá lektorka. Určitě budu chtít absolvovat další stupeň.
Ing. Eva Bednářová, finanční ředitelka, WIKOV WIND a. s.

Kurz byl veden velice zajímavou formou, která přirozeným způsobem přitahovala pozornost frekventantů. Soustředění vydrželo po celou dobu výuky, po celý kurz. Děkuji.
Jitka Tauferová, důchodkyně

O úrovni kurzu mohu mluvit pouze v superlativech, naprosto předčila mé očekávání. Nejenže jsem si utřídila své znalosti, ale naučila jsem se také jak se učit. Z kurzu se vracím odpočatá, zbavená stresů a s pocitem, že jsem něco pro sebe udělala.
Hana Modlíková, živnostník

Já jsem nadšená. Kurz splnil mé očekávání. Konečně angličtina bez stresu. Ačkoli jsem si to nemyslela, budu určitě pokračovat. Konečně jsem pochopila základní časy v praxi. Škoda, že se tak neučí na školách!?
Andrea Benešová, studentka

Vše hodnotím nadprůměrně. Vynikající! Děkuji.
Ing. Dagmar Neumannová Bodláková, jednatelka ÚFIS, s. r. o.

Oceňuji časté opakování slovních spojení a vazeb, poslech anglických písní, konverzaci.
MUDr. Luboš Oliva

S kurzem jsem byla velmi spokojená. Díky němu jsem začala angličtinu více vnímat např. v písničkách v rádiu. Také jsem ztratila původní ostych a více jsem se rozmluvila.
Jana Shánělová, nezaměstnaná

Úroveň výuky vysoká včetně všech používaných metod a forem práce, které se pravidelně střídají, takže na rozdíl od tradiční výuky nedochází k nudě a únavě. Získané vědomosti lze okamžitě využít v praxi.
Mgr. Irena Šedivá, učitelka ZŠ

Skvělá forma učení. Jsem naprosto spokojen a opět mě mile překvapilo, co všechno jsem schopen se absolutně nenásilnou formou naučit.
Jiří Novotný, vedoucí segmentu průmysl, OEZ s. r. o.

Množství informací, které lze takto získat za týden, se klasickou metodou získává rok. Pořád mě překvapuje můj vlastní posun od nuly za tak krátkou dobu.
Ilona Furková

Cítím výrazný posun a hlavně velké srovnání gramatiky. Nikdy mě učení angličtiny nebavilo, tady je to úplně něco jiného.
Karolína Šímová, ELLIVISAGE s. r. o.

Je to skvělý kurz, pestrý, udrží vaši pozornost. Dal mi velice moc. Je hodně náročný, ale veden tak, že je možné dost zvládnout. Děkuji.
Ing. Jana Mercelová, specialistka HR, ČEZ a. s.

S kurzem jsem velice spokojena. Pomohl mi překonat „bariéru třetí lekce“. Nikdy bych nevěřila, že člověk může za jediný týden zvládnout víceméně v pohodě tolik učiva. Obdivuji přístup a trpělivost lektorky.
Marcela Vyskočilová, OSVČ

Zpočátku mne překvapil způsob výuky, ale rychle jsem si zvykl a vyhovoval mi. Myslím, že kurz splnil moje očekávání a jsem spokojen.
Vladimír Dvořák, IT specialista

S průběhem výuky jsem byla velice spokojena.
Irena Krepsová, asistentka, OMNIPOL a. s.

Velmi nezvyklá, ale o to lepší metoda výuky, která mne zaujala a určitě tu nejsem naposledy. „Škola hrou“ – jsem rád, že jsem to konečně také zažil :-) .
Petr Cabrnoch, obchodní manažer, CONEL s. r. o.

Z HODNOCENÍ VÍKENDOVÝCH KURZŮ:

Byla jsem velice spokojená. Nemám jedinou výtku. Určitě se v budoucnu opět zúčastním dalšího kurzu. Moc děkuji!
Markéta Grunclová, Johnson Controls Autobaterie, spol. s r. o.

Kurz byl vedený velmi příjemnou lektorkou, metodika byla dobře připravená, vyhovovalo mi, že se střídaly aktivity (obrázkové kartičky, dialogy, písničky, poslechy…). Skupina 4 lidí je ideální.
Lenka, lékařka

Kurz splnil moje očekávání, úroveň výuky je vysoká, náročnost odpovídající.
Miroslava Zimová, logistik, Johnson Controls Autobaterie, spol. s r. o.

Způsob výuky – výborný, přístup lektora – vynikající. Procvičili jsme i problémy, které jsme sami navrhli. Tento kurz mě vždy posune v AJ dopředu a hlavně zbaví mně obav z mluvení.
Ing. Ivana Vorlíčková, ekonom, RWE Gas Storage, s. r. o.

Spokojenost s náplní jednotlivých hodin, oceňuji odborný výklad gramatiky, vyhovuje mi názorné zobrazování situací. Příjemně mě překvapil business výklad, protože je to přínosem pro mou práci.
Jan Nováková, logistik, JCI Autobaterie